Zpravodajský blog neprofesionálního filmového spolku Taranis Film.

Kopačky #1: Jana Nováková

30. května 2017 v 19:49 | Brennos |  Točí se
Janu Novákovou, klavíristku a příležitostnou herečku jsme čerstvě vyzpovídali ohledně jejího účinkování v kraťasu Kopačky, který se natáčel v polovině května. Přinášíme vám první ze série krátkých rozhovorů s účastníky natáčení.


Taranis: Jani, po delší době jsi se opět dostala do spárů Taranis Filmu. Naposledy, a herecky vlastně poprvé, to bylo v roli Jane v závěrečné epizodě Vojína Arahose. Tehdy, přes význam a ikoničnost uvedené role, šlo jen o němý herecký part. Jak těžký byl přechod k exponované mluvené roli?

Jana: Je pravda, že když jsem s nadšením potvrdila, že se budu na filmu podílet, nečekala jsem tak zásadní roli. Najednou mi došlo, že tentokrát se budu muset učit text a zbývá jen pár dní... do toho ty velké emoce... Pro mě to byla velká výzva, za kterou děkuju.

Taranis: Jistě to byla velmi rozdílná zkušenost být takhle v centru dění a hrát poměrně náročné party.

Jana: To každopádně, úplně nová zkušenost. Chvílemi jsem měla pocit, že začnu brečet... on byl vážně dobrý!

Taranis: To už, předpokládám, mluvíme i o tvém hereckém kolegovi Honzovi Fraňkovi. Společně to byla vaše první mluvená role ve filmu, pro něj dokonce úplně poprvé před kamerou. Viděli jste se až pár dní před natáčením. Jak jste si sedli?

Jana: Viděli jsme se před natáčecím dnem asi tak dvě hodiny, takže to pro mě byl cizí člověk. O to zvláštnější to pak bylo před kamerou. Byla s ním ale legrace a hrál opravdu přesvědčivě, takže jsme si i tak "citlivé" téma užili a během rozchodu se trochu víc poznali Usmívající se

Taranis: Z poměrně jednoduchého námětu vznikla devítistránková konverzačka a natáčecí den byl pouze jeden, jak jsi vnímala atmosféru na place? Pro tebe to nebylo jen přijít a hrát, natáčelo se prakticky u tebe doma.

Jana: Atmosféra na place byla skvělá, bez humoru bychom to nedali. Bylo rozhodně příjemné natáčet v domácím prostředí... a dostat tu kopačky bylo docela opravdové.

Taranis: Takže zkušenost zřejmě pozitivní, ale přesto, šla bys do další role opět po hlavě nebo už bys účast brala s rozvahou?

Jana: Záleží, jestli by si mě režisér ještě vybralUsmívající se Posoudila bych určitě téma a rozsah. Kdybych cítila, že je to přijatelná výzva, tak proč ne Mrkající

Taranis: Závěrem už snad jen, koho a proč bys pozvala na Kopačky?

Jana: Tak určitě všechny fanoušky Taranis Filmu a potom všechny, kteří už poznali rozchodové řečičky a umí se jim zasmátUsmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama